Jak připravit zahradu na léto?

Zahrada u domu přímo vybízí k tomu, aby se hezky upravila a mohly se na ní lidé setkávat a trávit volné chvíle. Jak ale správně zahradu připravit a jaký zahradní nábytek zakoupit, abychom vytvořili příjemné místo setkávání?

Zahrada soukromá


Pokud toužíte především po poklidné stinné zahradě s místem pro čtení knihy a nerušený odpolední spánek, nezapomeňte upravit již oplocení. Někomu vyhovuje živý plot, jiný preferuje cihlovou zídku či dřevěné oplocení. Práší-li se v okolí Vašeho domu, volte raději živé ploty, zachytávající poletující prachové částice. Ostatní zařízení zahrady nemusí být velkolepé, naopak můžete podpořit příjemný pohled vysazením okrasných květin či stromů, které budou po pár letech poskytovat příjemný stín. Ze zahradního vybavení se Vám jistě bude hodit pohodlná zahradní židle (kovová), do níž se můžete uvelebit třeba na celý den.

Zahrada dětská


Pro případ, že Vaši zahradu budou okupovat především zvídaví rošťáci, víly, piráti a žužlající batolata, je třeba myslet nejen na krásu zahradu, ale také na bezpečnost. Ve výběru nábytku je lepší se držet stabilnějších kusů, které na sebe děti nepřevrhnou, například zahradní židle kovové, nikoliv ratanové a stůl volit bez ostrých rohů.

Zahrada společenská


Ideální léto si mnozí z nás představují po boku svých přátel na zahradě s velkým grilem, večerním osvětlením a pohodlným sezením. Patříte-li do této skupiny, nebojte se upravit si zahradu podle tohoto snu – posekejte trávu, kupte si velký gril a sežeňte pořádné zahradní židle – kovové, dřevěné či plastové, především je zásadní, aby byly stabilní i ve chvílích, kdy možná budou jejich majitelé stabilitu ztrácet. O pořádné zahradní kovové židle se totiž můžete opřít…