Zahradní sety

Přemýšlíte-li o vylepšení vaší zahrady či důkladné přípravě na letní grilovací večery, není radno podcenit výběr setu zahradního nábytku. Ten může totiž být nejen dřevěný či plastový, ale také ratanový či v kombinaci se sklem. S jakými typy zahradních setů na zahradu se můžete setkat, to se dočtete na následujících řádcích. 

Kovové sety 

Zahradní skládací set stůl + 4 židle - černá
Stabilní variantu zahradních sedacích setů ocení především milovníci venkovních obědů či večeří. Set zahradního nábytku vyrobený především z kovu totiž udrží i několikachodové menu. Prodává se nejčastěji v kombinace čtyř či šesti židlí a pevnějšího stolu. Zcela specifickým zahradním setem je pak skládací hliníkový stůl s vestavenými lavicemi pro čtyři osoby. Neotřelá stolovací varianta je určitě všem táborníkům či zahradníkům, zkrátka všem, kteří potřebují své venkovní sezení rychle sbalit a přemístit na jiné stanoviště.

Vyplétaný polyratan 

Zahradní polyratanový set HOUSTON
Velmi luxusně vypadající vyplétaný polyratan se stane oblíbeným doplňkem všech zahrad, které touží zapadnout do vyšší třídy. Zahradní sety s tímto typem výpletu se prodávají ve verzi nižších křesílek a menšího stolečku. Primárně jsou určeny ke společnému odpočinku, odpolední kávě či hraní společenských her. Stejně jako do zahrady se takový zahradní set z umělého ratanu bude vyjímat i na zimní zahradě či terase.

Lisovaný polyratan

Zahradní set CORFU FIESTA hnědá + šedohnědé podušky
Zahradní set CORFU FIESTA hnědá + šedohnědé podušky
Na rozdíl od vyplétaného ratanu se můžete v lisovaném opravdu uvelebit. Sice na první pohled nevypadá natolik exkluzivně, díky vylisování je však povrch materiálu krásně hladký. V nabídce můžete najít například spojené sofa pro dva a k němu roztomilý stoleček. Jestli pro svoji konkrétní zahradu zvolíte pouze skromný zahradní set pro dva, nebo toužíte po velkém setkání u šestimístného zahradního setu, to už necháváme zcela na vás.

Plastové sety 

Zahradní set DELANO LOUNGE - cappuccin
Zahradní set DELANO LOUNGE - cappuccino

Specifickou skupinou zahradních setů jsou židle a stoly z plastu. Pro svoji dlouhou životnost a nenáročnou údržbu se stávají oblíbenou variantou mnoha oslav a společenských událostí. A pokud si představujete jen klasické bílé zahradní židle, ze kterých jste jako děti třikrát spadli, nenechte se zmýlit. Dnes je již nabídka zahradních plastových setů mnohem širší, a tak se můžeme dobře bavit například s plastový setem Delano, jakožto ideálním společníkem k posezení na zahradě či terase. Jeho moderní design docela věrohodně imituje dřevo.