Užívejte zahradu plnými doušky

Letní slunce příjemně hřeje a vy ležíte v zahradním křesle se svojí oblíbenou knihou… Nebojte se snít, kvalitní zahradní nábytek není již mnoho let přežitkem pro bohaté. Právě naopak, stává se nutnou součástí každé zahrady, na které relaxujete nebo se zde občas sejdete s přáteli k příjemnému odpoledni. Vyberte si dnes zahradní židle polohovací, se kterými můžete posunout odpočinek o dva stupně výše a navíc se s nimi budete rádi chlubit. 

Sada 4 hliníkových skládacích židlí
Zahradní nábytek reprezentuje vkus a osobnost majitelů, a proto není radno jeho výběr podceňovat. Nejinak tomu platí u výběru zahradních polohovacích křesel. Těch nacházíme na trhu širokou paletu. První zásadní otázkou je materiál, ze kterého je zahradní židle polohovací vyrobena. Nejčastěji kupovanými jsou dřevěná křesla, v posledních letech zejména ty z tvrdého tropického teaku či eukalyptu. Při správném ošetření a impregnaci vydrží dřevěný nábytek i mnoho desítek let. Na zimu a při nepřízni počasí je však vždy lepší jej chránit a schovat pod střechu.

Polohovací zahradní křeslo LONDON
Druhou možností je zvolit materiál umělý, na trhu nacházíme nepřeberné množství variant, od proplétaného ratanu, až po celoplastové varianty. Pro zahradní židle polohovací je pak vhodnou kombinací pevná, například hliníková kostra a výplet, nejčastěji z textilie. Nejinak je tomu u modelu zahradního křesla polohovacího modelu LONDON.

Jaký je však rozdíl mezi zahradním křeslem a lehátkem? Otázka není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát… Jak u kterého modelu. Z podstaty věci je logické, že křeslo slouží k sezení, zatímco lehátko by nám mělo poskytnout pohodlné ležení. Ne vždy je však situace tak přehledná. Podívejme se na situaci, kdy zabijeme dvě mouchy jednou ranou. Jako příklad nám může posloužit zahradní křeslo polohovací včetně opěrky na nohy. Při koupi tohoto modelu se tak můžete těšit na posezení i poležení dle libosti.